E-POSTA HESABIMI NASIL OLUŞTURABİLİRİM?

E-POSTA ALIP GÖNDERMEK İÇİN UYGULANMASI GEREKEN ADIMLAR

Başlat (Start) menüsünden Programlar (Programs) alt menüsüne geçiniz ve buradaki Outlook Express seçeneğini tıklayınız.

Karşınıza açılacak Outlook Express programında Araçlar (Tools) menüsü içerisinde bulunan Hesaplar (Accounts) seçeneğine tıklayınız.

Şimdiki adımda ise; Internet Hesapları (Internet Accounts) iletişim penceresinin bir alt sayfası olan Posta (Mail) sayfasına geçiniz ve sayfanın sağ üst tarafında bulunan Ekle (Add) menüsünden Posta (Mail) seçeneğini tıklayınız.

Bu noktada size yardımcı olacak bir sihirbazla (wizard) karşılaşacaksınız. Internet Bağlantı Sihirbazı (Internet Connection Wizard) sayesinde e-posta ayarlarınızı kolayca ve çabucak Windows İşletim Sistemine tanıtabileceksiniz. Internet Bağlantı Sihirbazı'nın (Internet Connection Wizard) bir sonraki iletişim kutusunda karşınıza Adınız'ı (Your Name) soran bir diyalog penceresi gelecektir. Burada e-posta iletilerinde adınızın ne şekilde gözükmesini istediğinizi belirteceksiniz. Adınızı ve Soyadınızı girdikten sonra İleri (Next) düğmesine tıklayabilirsiniz.

Bir sonraki iletişim penceresinde e-posta adresinizi belirtmeniz istenecektir. ISS'niz tarafından size verilecek
e-posta adresini ilgili boşluğa girdikten sonra İleri (Next) düğmesine tıklayınız.

E-posta erişimi için gerekli sunucu adlarının sorulacağı E-posta Sunucu Adları (E-mail Server Names) sayfasında Gelen posta sunucusu (Incoming mail server) ve Giden posta sunucusu (Outgoing mail server) kriterlerine ISS'nizin verdiği bilgileri (Bkz. Dipnot 2) giriniz ve İleri (Next) düğmesine tıklayınız.

Internet Bağlantı Sihirbazı'nın (Internet Connection Wizard) bir diğer iletişim kutusu olan Internet Mail Oturum Açma (Internet Mail Logon) sayfasında posta hesabınıza erişebilmeniz için gerekli hesap adı (account name); başka bir değişle kullanıcı adı (e-mail username) ve e-posta alıp göndermek için şifre (e-mail password) bilgilerinin belirtilmesi istenecektir. Daha önceden bir kenara not etmiş olduğunuz bu bilgileri ilgili boşluklara giriniz ve İleri (Next) düğmesine basarak bir sonraki adıma geçiniz.

Şimdiki adımda ise karşınıza internet hesabınızı kurmak için şu ana kadar girdiğiniz gerekli tüm bilgileri sisteminize son olarak kaydetmeniz gerektiğini hatırlatan ve hesabınızın ancak bu şekilde aktif hale getirileceğini belirten bir pencere çıkacaktır. Son (Finish) düğmesine basarak işlemi noktaladıktan sonra karşınıza çıkacak bir sonraki iletişim penceresini Kapat (Close) butonu ile kapatınız.

Bu adımdan sonra Outlook Express programında çalışırken Gönder/Al (Send/Recieve) düğmesi aracılığıyla e-posta hesabınıza erişebilir, e-postalarınızı alıp gönderebilirsiniz.

© 2010 Bim.NET Internet Servis Sağlayıcısı tarafından hazırlanmıştır.
Tüm hakları saklıdır. Firmanın izni olmaksızın bu sayfada yer alan bilgilerin ve görüntülerin tamamı ya da herhangi bir bölümü kopyalanamaz.

bimNet kediy